Menü Kapat

İnceleme: Amazon Kindle PaperWhite 5 Ekitap Okuyucu

Şimdiye kadar satın aldığınız herhangi bir şey sizi ne kadar mutlu etti? Eminim içlerinde çok zaman bekleyip kavuştuğunuz ya da çok ucuza işi kapattığınız vs sebeplerden mükemmel hislere kapılmışsınızdır. Benim için çocukluk zamanları haricinde nadiren de olsa böyle hissettiğm oldu. Bir kaç sene önce ilk ekitabımı aldığımda da bana kattığı kolaylıkları gördükten sonra çok mutlu olduğumu hatırlıyorum. Kullandığım üçüncü ekitabı şu an çok severek kullanıyorum. Sizlere de Temmuz ayından beridir kullandığım bu cihaz hakkında tecrübelerimi paylaşacağım. Alet-i şahanemiz Amazon Kindle PaperWhite 5.

Ekitap ve Okuyucu Nedir?

Kitap okumanın teknolojik hali diyebiliriz. Herşeyin dijitalleştiği günümüzde birçok şeyi elimizdeki küçük cihazlarla yapabilir hale geldik. Öyle ki artık gazete dergi bile almıyor ve herşeyi telefon, tablet ya da bilgisayar kullanarak okuyoruz. Ekranlardan gazete ve dergi okurken geçirilen zaman nispeten kitap okuduğumuz zamanlardan çok fazla değil. Bu rahatsız etmeyebiliyor. Ancak saatlerce bilindik ekranlardan özellikle mavi ekran filtresiz cihazlarda kitap okumak bize epeyce yorucu gelebilir.

Amazon Kindle Paperwhite 5

Bu yüzden bazı arkadaşlar çok güzel bir icat yapmışlar buna da elektronik mürekkep teknoloji demişler. Tıpkı gerçek kitap sayfası deneyimi yaşatan bu teknoloji ile gözler yorulmadan saatlerce kitap okumak mümkün hale gelebiliyor. E book yada ekitap okuyucu dediğimiz bu cihazlar bizim bildiğimiz tablet bilgisayarların boyutunda oluyor. İçerisine binlerce kitap saklanabiliyor. Yine dijital mağazalardan istenilen kitabı hemen satın almak da mümkün oluyor.

Amazon Kindle PaperWhite 5

Amazon bir çok ekitap modeli üretti. Biz bu cihazlardan en yaygın olan kindle’ın 2022 de duyurulan PaperWhite 5 modelini inceleyeceğiz.

Devamı gelecek…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir