Menü Kapat

Windows Kurulumu Sırasında Hata Mesajı Çözümü

Merhaba, bazı windows kurulumları sırasında hata mesajıyla karşılaşılaşıbiliyor. Türkçe olarak şu şekilde bir hata alabilirsiniz. “Bilgisayar beklenmedik şekilde yeniden başlatıldı. veya beklenmeyen bir hatayla karşılaştı. Windows yüklenmesi devam edemiyor. Windows’u yüklemek için bilgisayarı yeniden başlatmak üzere “Tamam”ı tıklatın ve yüklemeyi yeniden başlatın.

Çözümü:

Hata mesajı aldığınızda shift ve F10 tuşlarına birlikte basıp komut satırını açıyoruz. Ardından “regedit” yazıp enter a basıyoruz (tırnak işaretleri kullanmadan !!!). Açılan kayıt defterinden sırasıyla:

HKEY_LOCAL_MACHINE –> SYSTEM –>Setup –> Status –> ChildCompletion seçiyoruz.

Sağ tarafta setup.exe üzerine çift tıklayarak açılan DWORD ekranından değeri 3 olarak değiştiriyoruz. Ardından bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.

Hangi Sürümlerde Karşılaşırım:

Bu sorun windows 7, windows 10, windows 11 herhangibir sürümünde meydana gelebiliyor. Farklı kurulum sorunlarını içeren yazıların devamı gelecek.

Umarım yardımcı olmuştur. Nasıl Yapılır yazılarında bugün windows Kurulumu Sırasında Hata Mesajı sorununu düzelttik. Görüş, öneri ya da sorunlarınızı yazmayı unutmayın. Hoşçakalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir